Zakładanie klubu sportowego

Formy prowadzenia klubów sportowych

Organizacje prowadzące działalność w zakresie sportu mogą przybrać różne formy, począwszy od klubu sportowego, poprzez stowarzyszenie rejestrowe jak i spółki kapitałowe. W tym odcinku przybliżę temat zakładania klubu sportowego wpisywanego do ewidencji starosty. Przedstawię i omówię najważniejsze aspekty zasady zakładania takiej organizacji jak m. in.  liczba osób potrzebnych do założenia klubu, warunki, jakie muszą spełnić założyciele czy zapisy które bezwzględnie powinny się znaleźć w statucie.

Czytaj dalej

Mamy chronione w pracy

Prawo – Poradniki – Radio Kraków

Trzecia i ostatnia część „Tryptyku dla Rodziny” czyli moja rozmowa z red. Marzeną Florkowską na antenie Radio Kraków. W tej części rozmawiam o ochronie kobiet w ciąży jaką gwarantuje im prawo pracy. Omawiam m.in. jakie szczególne uprawnienia przysługują ciężarnym w pracy i na jakich warunkach możliwe jest ich zwolnienie.

Czytaj dalej

Nakaz zapłaty z weksla

Sposób na szybką windykację długu

To co trzymam w rękach to tytuł wykonawczy na prawie 1.000.000 złotych który uzyskałem dla mojego Klienta. Nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym z weksla to bardzo mocne narzędzie którego nie omieszkam wykorzystać przy windykacji tego długu. Dzięki sprawnym działaniom procesowym często szybko udaje się odzyskać zaległe długi. Nie boję się podejmować trudnych wyzwań. Nie boję się dużych spraw o duże pieniądze. Moja oferta współpracy przy obsłudze wierzytelności jest zawsze dopasowana do Klienta a metody pracy, jak widać, skuteczne. Doświadczony i zgrany zespół tworzący moją Kancelarię to podstawa naszego sukcesu.

Czytaj dalej

Odszkodowanie za śmierć

Zwrot kosztów leczenia i pogrzebu

Za krzywdę doznaną wskutek śmierci osoby najbliższej przysługuje zadośćuczynienie które ma stanowić swoistą rekompensatę w pieniądzu. Nie jest to jednak jedyne uprawnienie, gdy dojdzie do śmierci poszkodowanego. Kodeks cywilny przewiduje np. możliwość żądania odszkodowania za poniesione koszty związane z pogrzebem oraz leczeniem. Kto i kiedy może się o nie ubiegać postaram się wyjaśnić w tym wpisie.

Czytaj dalej

Zmiana siedziby spółki z o.o.

Jak zmienić adres spółki z o.o.

Czy innym jest określenie siedziby spółki a czy innym jej adres. Co do zasady, zgodne z kodeksem cywilnym, siedzibą osoby prawnej, a więc także spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, jest miejscowość, w której ma siedzibę jej organ zarządzający. Zatem siedzibą spółki będzie określone w umowie miasto np. Kraków, Częstochowa, Przemyśl. Nie ma przeszkód aby siedzibą była także wieś. Adres siedziby stanowi zaś doprecyzowanie tej lokalizacji. Adres siedziby spółki to najczęściej miasto oraz ulica z numerem, lub jak w przypadku wsi – nazwa wsi i numer domu.

Czytaj dalej

Stwierdzenie nabycia spadku

Czy trzeba przeprowadzać sprawę spadkową?

Po śmierci spadkodawcy, w interesie jego spadkobierców jest przeprowadzenie „sprawy spadkowej”. Jednym z podstawowych rodzajów takich spraw jest sprawa o stwierdzenie nabycia  spadku. Wiąże się to z przeprowadzeniem postępowania sądowego oraz uzyskaniem stosownego dokumentu potwierdzającego prawo do dziedziczenia. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z doniosłości oraz znaczenia tego procesu. Postaram się przybliżyć to zagadnienie w krótki i przystępny sposób. Wyjaśnię jak załatwia się taką sprawę, gdzie należy się zgłosić, ile to kosztuje oraz kto jest uprawniony do wszczęcia takiej sprawy.

Czytaj dalej

Kanał Edukacja Prawna

Osiągnęliśmy 100 subskrypcji na YouTube!

Mój kanał Edukacja Prawna osiągnął magiczną barierę 100 subskrypcji na Youtube. To wielka radość i motywacja do dalszej pracy. Już niedługo nowe filmiki, w nowej scenerii i z gościnnym udziałem Tomasz Ruman Radca Prawny w roli prezentera. Przypominam, że kanał Edukacja Prawna skierowany jest do wszystkich którzy chcą pogłębić swoją wiedzę, nabyć praktyczne umiejętności i poznać sposoby samodzielnego rozwiązywania problemów prawnych. Edukacja Prawna zawiera informacje i praktyczne porady na temat polskiego prawa z którym możecie się zetknąć w codziennym życiu.

Czytaj dalej

Klub Capoeira Cobra Coral w Krakowie

Zakładanie i rejestracja klubów sportowych Kraków

Capoeira Cobra Coral to krakowski klub sportowy który miałem przyjemność zakładać razem z Panem Prezesem Maciejem Durakiem. Ekspansywny rozwój klubu spowodował, że oprócz oddziału w Tarnowie Grupo Capoeira Brasil, powstał także krakowski. Jednym z jego celów jest propagowanie i rozwój tańca sportowego capoeira. Było mi bardzo miło współpracować i pomagać przy okazji tworzenia dokumentacji dla Klubu a następnie przy jego rejestracji.

Czytaj dalej

Pomoc prawna dla osób prywatnych i firm

Profesjonalne usługi prawne w Krakowie

Prawo karne, cywilne, rodzinne, prawo pracy i prawo handlowe to główne gałęzie prawa jakimi się zajmuję 💻🔐 Od wielu lat prowadzę własną Kancelarię Prawną w Krakowie. Pomagam osobom prywatnym oraz firmom. Doradzam także organizacjom pozarządowym. Moje biuro mieści się przy ul. Szafera 7 w Krakowie (300m od Sądu).  Jeśli potrzebujesz zaufanego prawnika? Zadzwoń do mnie  794037847 lub napisz kancelaria@krsc.pl

Czytaj dalej

Doręczenie zastępcze nakazu zapłaty

Kiedy sąd wysyła korespondencję na stary lub błędny adres…

Pisałem już o sytuacjach gdzie firma windykacyjna podała do sądu nasz nieaktualny adres zamieszkania a sąd wysłał nakaz zapłaty który się uprawomocnił wobec naszej bezczynności. Dzieje się tak dlatego, że w polskim prawie obowiązuje tzw. doręczenie zastępcze nakazu zapłaty. Oznacza to, że po dwukrotnej awizacji przesyłki sąd stwierdza jej doręczenie, pomimo że nie mieliśmy w ogóle wiedzy co do toczącej się sprawy. Jak sobie z tym poradzić?

Czytaj dalej