Jak załatwić sprawę spadkową?

Formalności spadkowe po zmarłym

Z chwilą śmierci spadkodawcy następują pewne zdarzenia prawne, które wymagają działań ze strony spadkobierców. W zależności jednak od tego czy mamy do czynienia z majątkiem spadkowym o znacznej wartości, czy też z samymi długami, mamy różne możliwości załatwienia takiej sprawy. Niniejsza publikacja ma na celu przybliżyć i wyjaśnić możliwości załatwienia spawy spadkowej po zmarłym. Postaram się odpowiedzieć na najbardziej podstawowe pytania z którymi możemy się spotkać przy załatwianiu spraw spadkowych.

Czytaj dalej

Najnowsze zmiany w przedawnieniach

Postępowanie klauzulowe i egzekucyjne po nowemu

Od 21 sierpnia 2019 obowiązują nowe przepisy kodeksu postępowania cywilnego które mają wzmocnić ochronę dłużnika przed przedawnionymi długami. Cała nowelizacja procedury cywilnej zakłada szereg zmian które mają się przyczynić do usprawnienia postępowań cywilnych. W tym jednak wpisie przedstawię i omówię zmiany dotyczące właśnie kwestii przedawnienia w postępowaniu egzekucyjnym i klauzulowym. Już na pierwszy rzut oka, wprowadzane zmiany należy ocenić pozytywnie. Pozwolą one uchronić dłużników przed firmami windykacyjnymi które próbują odzyskać przedawnione długi.

Czytaj dalej

Moje miejsce pracy i spotkań z Klientami

Kancelaria Radcy Prawnego

Moje miejsce pracy i spotkań z Klientami. To tu, oprócz sądu, spędzam większość mojego roboczego tygodnia. Zawsze możesz liczyć na dyskrecję i zachowanie Twoich spraw w całkowitej tajemnicy. Co powierzyłeś Kancelarii, zostaje w Kancelarii.

Czytaj dalej

Statut stowarzyszenia rejestrowego

Co powinien zawierać?

Coraz więcej osób w naszym kraju podejmuje różnego rodzaju aktywności w tzw. trzecim sektorze. Jedną z form prowadzenia takiej aktywności jest stowarzyszenie. Polskie prawo przewiduje dwa rodzaje stowarzyszeń: stowarzyszenie zwykłe i rejestrowe. Ta publikacja dotyczy stowarzyszenia rejestrowego a w szczególności jego statutu.

Czytaj dalej

Nowa odsłona mojej strony internetowej

kucharskirobert.pl

Już jest! Nowa odsłona mojej strony internetowej. Odświeżona szata graficzna i kilka nowych funkcjonalności. Zapraszam do odwiedzin i dzielenia się wrażeniami. Nie udałoby się to bez nieocenionej pomocy niezawodnego 9SG Interactive Agency oraz GalTone Studio.

Czytaj dalej

W oczekiwaniu na rozprawę spadkową

Sądowy dział spadku

W oczekiwaniu na rozprawę w Sądzie Rejonowym w Krakowie. Będę reprezentował Klienta w sprawie spadkowej, a dokładnie w sprawie o dział spadku. Taka sprawa polega na podzieleniu majątku jaki pozostawił po sobie zmarły na jego spadkobierców. W grę wchodzi duży majątek a z tym zawsze związane są duże emocje.

Czytaj dalej

Co dwie głowy to nie jedna

Sprawy sądowe o alimenty

Co dwie głowy to nie jedna, czyli piękne spotkanie na Krakowskim Rejonie z mecenasem Tomaszem Walczakiem. Dzisiaj wyjątkowa kumulacja bo aż cztery wokandy w jednym czasie. Na szczęście nasz zespół sprosta nawet tak nadzwyczajnym zbiegom terminów rozpraw.

Czytaj dalej

Zajęcie konta bankowego przez komornika

Kwota wolna od zajęcia komorniczego na rachunku bankowym

Wraz ze wszczęciem egzekucji komornik dokonuje szeregu czynności w celu ściągnięcia długu. Jedną z nich jest zablokowanie rachunku bankowego dłużnika. Obok egzekucji z wynagrodzenia za pracę, emerytury czy z nieruchomości, właśnie zajęcie wierzytelności  z rachunku bankowego jest jednym z najczęstszych sposobów prowadzenia egzekucji przez komornika. W tym wszystkim dla dłużnika ważne jest to, że komornik nie może zablokować wszystkich pieniędzy. Istnieje bowiem kwota wolna od zajęcia na rachunku bankowym.

Czytaj dalej

Kontrakty, negocjacje, rozmowy biznesowe…

Kontrakty, negocjacje, rozmowy biznesowe… Są dni w których telefon płonie w moich rękach. Dla moich Klientów muszę być do stałej dyspozycji. W razie poważnej awarii, kryzysu lub zagrożenia jestem dostępny nawet w środku nocy. Mój numer to niezmiennie 794037857. Moja Kancelaria zajmuje się prawem cywilnym, rodzinnym oraz prawem gospodarczym. Pomagam osobom prywatnym w sprawach życia codziennego jak również firmom i spółkom kapitałowym w bieżącej działalności. Bliska jest mi także tematyka NGO czyli pomoc prawna dla organizacji pozarządowych – fundacji, stowarzyszeń oraz klubów sportowych.

Czytaj dalej

Prosto z planu filmowego @EdukacjaPrawna

Prosto z planu filmowego Edukacja Prawnej dwaj znakomici radcowie prawni Robert Kucharski i Tomasz Ruman.  Efekty naszej pracy już bardzo niedługo będą dostępne w sieci. Nagraliśmy wideo-prezentacje dotyczące sukcesji firmy rodzinnej, zakładania klubu sportowego, wyroku łącznego, systemu dozoru elektronicznego oraz spraw podatkowych związanych ze spadkiem. Zapraszamy do odwiedzin naszych profili na Facebooku oraz śledzenia kanału na YouTubie!

Czytaj dalej